2013.02.21. 12:30

A Honvéd közel volt a pontvesztéshez Kaposváron

Szolnokon is megőrizte veretlenségét a Híd-Szeged gárdája. Bár a Honvéd az utolsó negyedet 5–1-re elvesztette a sereghajtó Kaposvár otthonában a férfi vízilabda ob I 16. fordulójában, két gólt megőrzött az előnyéből, és nyert.

Dr. Kiss Gergely négy gólt szerzett Kaposváron

Szolnokon is megőrizte veretlenségét a Szeged férfi vízilabdacsapata, amely 7–5-re legyőzte vendéglátóját. Az első félidőben csak négy gól esett, de 2–2 után Vincze Balázs csapata a harmadik negyedben ötgólos előnyt szerzett, amelyet már nem tudott ledolgozni a tabellán továbbra is a negyedik helyen álló Szolnok.
Az előzetesen a bajnoki döntőbe leginkább várt két csapat, a Szolnok és a Szeged soraiban 11 olyan pólós ugrott medencébe, aki szerepelt a múlt hétvégi Volvo-kupán – no meg további négy aktív válogatott játékos.

Ám amíg Kecskeméten simán felállhatott volna a Decker A. – Szivós, Somogyi, Decker Á., Kis G., Hosnyánszky, Török sorral a Benedek-csapat, ezek a játékosok kétfelé oszlottak (kiegészülve a két román válogatottal, Ramiro Georgescuval és Tiberiu Negreannal), s immár egymás ellen küzdöttek.

A szezonbeli egyetlen vereségét a BL-ben, a Partizan otthonában elszenvedő csongrádi együttes a kiegyenlített, nagyon kevés gólt hozó első félidő (a hetedik perc elején még 0–0 volt az állás) után a harmadik negyedben állva hagyta vendéglátóját, öt gólt is szerzett, miközben a Volvo-Kupáról lemaradó Baksa László bravúrt bravúrra halmozott – és ahogy lenni szokott, szerencséje is volt –, nem engedte a kapujába a labdát.

Az ősszel Szegeden a meccs végén alulmaradó szolnokiak ezúttal már az utolsó nyolc perc előtt reménytelen helyzetbe kerültek. Ám megpróbálták a lehetetlent, de az ötgólos hátrányból csak hármat dolgoztak le. Azért a végén idegessé vált a vendégcsapat is, miután Vincze Balázs időkérését késve vette észre a zsűri, Baksa önkívületben ordibált a meccs felügyelőivel, amiért végleges kiállítást kapott.
     A Szeged végül három pontra tudta növelni előnyét a második helyen álló ZF Egerrel szemben

FÉRFI VÍZILABDA OB 16. FORDULÓ

KAPOSVÁRI VK–GROUPAMA HONVÉD 9–11 (0–5, 1–3, 3–2, 5–1).

EKF-Egerfood-Imola–PVSK 10–8 (2–2, 2–3, 4–1, 2–2
SZOLNOK-SZEGED 5:7 (1:1, 1:1, 0:5, 3:0),

Szolnok: Decker A., Gocics 1, Hosnyánszky, Alekszics, Pásztor, Kis G. 1, Negrean. Cs.: Kovács O., Nyéki 1, Vörös, Hangay Z. Marnitz, Georgescu 2
Szeged: Baksa, Kunac, Kiss Cs. 1, Szivós 1, Molnár T. 1, Somogyi, Török B. 1. Cs.: Decker Á., Varga P., Kayes 1, Hegedüs 1, Juhász, Younger 1, Molnár D. (kapus)

AZ ÁLLÁS 1. A-HID Szeged VE 52/18 mérkőzés, 2. ZF-Eger  49/18, 3. TEVA-Vasas  41/15, 4. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 37/17, 5. Groupama Honvéd  31/17, 6. Debrecen  31/16, 7. BVSC-Zugló  27/16, 8. Orvosegyetem Sport Club  20/17, 9. Szentesi VK 18/16, 10. Juniorválogatott 13/16, 11. EKF-EgerFood-Imola 9/17, 12. PVSK-Füszért 9/17, 13. FTC Waterpolo 6/16, 14. Kaposvári VK 3/18

(Forrás: MTI, fotó: JochaPress)